//
Следи нѐ
To Top

ДЕТСКИ ЕВРОСОНГ: Мартија Станојковиќ ја промовираше евровизиската „Love will lead our way“ (ВИДЕО)

Пинковата ѕвездичка Мартија Станојковиќ од Куманово е нашата претставничка на овогодишното издание на изборот за песна на детската Евровизија.

Девојчето кое се прослави во српското талент шоу и кое ги маѓепса срцата на милиони гледачи низ Балканот, ја доби својата шанса да ја претставува родната земја на овој познат музички натпревар за деца.

реклама

Нејзината песна се вика „Love will lead our waу“, а како звучи оставаме на вас да процените.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: