Следи нѐ
To Top

Земјотрес претпладне почувствуван во Скопје и околината

Земјотрес со магнитуда од 2,6 степени според Рихтеровата скала е почуствуван претпладнево во 11 часот и 39 минути во Скопје и околината, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Епицентарот на земјотресот бил во источниот дел на Скопското епицентрално подрачје, а во Скопје и околината е почуствуван со интензитет од 4 до 5 степени според Европската макросеизмичка скала.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.