//
Следи нѐ
To Top

НАГРАДА ЗА МЛАДИТЕ ФУДБАЛЕРИ: Најмалку 200 илјади евра за пласманот на Европското првенство

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година за пласманот на Европското првенство ќе добие награда од Фудбалската федерација на Македонија во висина од 200 илјади евра, но според неофицијалните информации сумата може да биде двојно зголемена и да достигне 400 илјади евра.

Младите македонски фудбалери вчеравечер ја победија Шкотска и приредија огромна радост за дваесетте илјади навивачи на „Филип Втори“ и за целата македонска јавноста.

реклама

Македонија заврши на првото место во групата 3 пред репрезентациите на Франција, Исланд, Украина, Шкотска и Северна Ирска.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Спорт

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: