Следи нѐ
To Top

Земјотрес почувствуван во источна Македонија

Земјотрес со магнитуда од 2,5 степени според Рихтеровата скала изутрината во 7 часот и 58 минути е почуствуван во источна Македонија.

Според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил на 10 километри северозападно од Пехчево, на длабочина од два километра.

реклама

Земјотресот е почувствуван и во соседна Бугарија.

Вчера, во 11 часот и 39 минути, земјотрес беше регистриран и во Скопје и околината со јачина од 2,6 степени според Рихтеровата скала.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.