//
Следи нѐ
To Top

Фронтменот на „Дип Прлп“, Јан Гилан, ги покани македонските фанови на концерт! (ВИДЕО)

Легендарниот фронтмен на „Дип Прпл“, Јан Гилан, лично ги покани македонските фанови на концертот што ќе го одржи на 5-ти ноември во Скопје, придржуван од бендот на Дон Ари и Македонската Филхармонија.

Во продолжение погледнете го видео поздравот.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: