//
Следи нѐ
To Top

Слаб земјотрес вечерва во Скопје

Слаб земјотрес со магнитуда од 1.8 степени, но со интензитет од 4 степени вечерва беше почувствуван во Скопје.

Тлото на Балканот никако да се смири, а по регистрираните земјотреси деновиве во соседството, жителите на Скопје вечерва почувствуваа уште еден земјотрес.

реклама

Попладнево во Скопје беше регистриран и земјотрес со интензитет од 2,5 степени.

537903-local

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: