//
Следи нѐ
To Top

НЕКОЛКУ ДЕНА ПРЕД „НОЌТА НА ВЕШТЕРКИТЕ“: Мексико сити преплавено од зомбија

Улиците на Мексико сити потесуваат на филмски сет од хорор филм, откако стотици „зомбија“, неколку дена пред Ноќта на вештерките, прошетаа низ градот со цел добро да се забавуваат.

Реалистичната шминка и зомби костимите се само некои од причините поради кои оние помалку храбрите останаа во своите домови вчера, објави Анадолија.

реклама

Мексиканците одлучија да организираат прошетка на зомбија на која учествуваа деца, тинејџери, но и оние малку постарите.

На ваквите настани учествуваат и најдобрите костимографи и шминкери, кои за својата работа добиваат и награди.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: