//
Следи нѐ
To Top

НЕКОЛКУ ДЕНА ПРЕД „НОЌТА НА ВЕШТЕРКИТЕ“: Мексико сити преплавено од зомбија

Улиците на Мексико сити потесуваат на филмски сет од хорор филм, откако стотици „зомбија“, неколку дена пред Ноќта на вештерките, прошетаа низ градот со цел добро да се забавуваат.

Реалистичната шминка и зомби костимите се само некои од причините поради кои оние помалку храбрите останаа во своите домови вчера, објави Анадолија.

реклама

Мексиканците одлучија да организираат прошетка на зомбија на која учествуваа деца, тинејџери, но и оние малку постарите.

На ваквите настани учествуваат и најдобрите костимографи и шминкери, кои за својата работа добиваат и награди.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаоктомври 24, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаоктомври 24, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаоктомври 24, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: