Следи нѐ
To Top

Умерено облачно со температура до 23 степени – од среда засилен северен ветер и заладување

Времето денеска ќе биде сончево и потопло, со умерена облачност и слаб југоисточен ветер. Претпладне по одделни котлини ќе има ниска облачсност и слаба магла.

Температура ќе се движи од 16 до 23 степен.

реклама

Во Скопје слично време со температура до 21 степен.

Повеќе сончеви периоди ќе има во вторник. До среда ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб до умерен југоисточен ветер. Во утринските часови ќе има услови за појава на слаба магла по одделни котлини.

Во среда кон крајот на денот под влијание на студена воздушна маса ќе има врнежи од дожд, проследени со засилен северен ветер и опаѓање на температурата во следните денови.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.