Следи нѐ
To Top

Македонска компанија на старт-ап натпревар во Сингапур

Во рамки на Техноинвент саемот во Скопје се одржа натпревар за презентација на бизнис идеи „Get in The Ring Macedonia 2016“  на кој победи македонската компанија  „Systems for Enterprise“ која се спезијализира во иновативни софтверски решенија за осигурителната индустрија.

8 тимови од Македонија се бореа за наградата која што значи учество на натпреварот „Get in The Ring Singapore“ и „Startup Europe Awards“.

реклама

Во рамките на манифестацијата се одржа и натпревар за средните училишта од Македонија. Тоа претставуваше извонредна можност идните претприемачи да се натпреваруваат и учат од старт-ап заедницата во Македонија. 

 

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Наука

 • Почина Пол Ален, соосновачот на Мајкрософт

  Соосновачот на Мајкрософт, Пол Ален почина вчера на 65 години. Претходно, тој и соопшти на јавноста дека ракот што веќе еднаш...

  Информативна Редакцијаоктомври 25, 2016
 • Чернобил повторно произведува струја

  Украинските власти одлучија на најдобар можен начин да ја искористат загадената зона околу Чернобил и на местото каде што се случи...

  Информативна Редакцијаоктомври 25, 2016
 • Речиси 260 луѓе загинале правејќи самослик

  Со појавата на „паметните телефони“, самосликовите станаа прилично популарни. Но, едно ново индиско истражување покажува дека тие можат да бидат и...

  Информативна Редакцијаоктомври 25, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.