//
Следи нѐ
To Top

СТУДЕНИОТ БРАН ДОНЕСЕ СНЕГ: Снежен пејзаж на Попова Шапка (ФОТО)

Студениот бран најавен од метеоролозите го донесе третиот снег во Македонија. Попова Шапка повторно е покриена со бела покривка.

Според информациите, скијачкиот центар, хотелите, патеките се покриени со снежна покривка од 3-4 сантиметри.

реклама

Како што утринава јавија од УХМР, времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, студено и ветровито, претпладне со повремен локален дожд, претежно во западните и јужните делови, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет. На повисоките планини (надморска височина над 1800м) на запад врнежите ќе преминуваат во снег.

14876531_1307987562579825_1164817852137479105_o

ФОТО: Сител

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: