Следи нѐ
To Top

БОБ ДИЛАН: „Ако можам, ќе одам на доделувањето на Нобеловите награди“

Американскиот музичар и текстописец Боб Дилан порача дека „апсолутно“ сака да присуствува на церемонијата за доделувањето на Нобеловите награди во Стокхолм, „доколку биде во можност“.

Дилан (75), кој првпат се огласи откако на почетокот на месецов беше прогласен за добитник на Нобелова награда за литература, во интервју за „Телеграф“ изјави дека „му е тешко да поверува“, оти е овогодишен лауреат.

реклама

Дилан истакна дека ќе присуствува на доделувањето на Нобеловите награди во Стокхолм, „доколКу биде во можност“.

Свечената церемонија за доделувањето на наградите ќе се одржи на 10 декември во Стокхолм.

Дилан е првиот музичар кому му е доделена Нобеловата награда за литература.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијаоктомври 29, 2016
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијаоктомври 29, 2016
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијаоктомври 29, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.