//
Следи нѐ
To Top

Од вечерва започнува зимското сметање на времето

Ноќеска, во 3 часот по полноќ, со поместување на стрелките еден час назад, почнува зимското сметање на времето.

Како што соопшти Бирото за метрологија при Министерството за економија, времето во три часот ќе се смета за два.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: