//
Следи нѐ
To Top

Силен земјотрес од 6,6 степени повторно ја погоди централна и јужна Италија

Силен земјотрес со интензитет од 6,6 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска централна и јужна Италија, само една недела по потреси кои оставија без покрив илјадници луѓе.

Епицентарот бил на 132 км североисточно од Рим и на 67 км источно од Перуџа, близу епицентарот на потресите од минатата недела.

реклама

По силниот земјотрес утринава земјава се тресела повеќе од 20 пати со земјотреси посилни од 4 степени по Рихтер. Засега нема информации за жртви.

540796-regional1

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: