Следи нѐ
To Top

ЗЕМЈОТРЕС СЕКОИ ДЕСЕТ МИНУТИ: Над 1.100 потреси во Италија и околината на Балканот

Потресите на Балканот и во Европа не запираат. Италија денеска повторно се тресе по разорниот земјотрес од 6,5 степени по Рихтер кој се случи минатиот викенд.

До вчера се регистрирани 1.100 потреси, а потресите продолжуваат и денеска. Потреси има скоро на секои десетина минути.

реклама

Утрово потреси има и во Турција, а се стресе и Грција. Потресот во Грција бил со магнитуда од 2,7 степени по Рихтер.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.