Следи нѐ
To Top

Мовембер движењето го одбележуваме и во Дистрикт

Забавите во Дистрикт барот и ресторан, лоциран на самиот плоштад во центарот на градот продолжуваат! Веќе некое време afterwork коктел збиднувањата во Дистрикт се дел од културната и социјална мапа на градот, па така тимот не информира дека традицијата продолжува и овој петок.

Како што изјави генералниот менаџер на Дистрикт, Јовица Mицевски: “Овој пат, во чест на месецот на машкото здравје, ноември, во Дистрикт барот и ресторан ќе се одбележи движењето познато под името Мовембер. Гостите ги очекува уште една одлична забава, со бројни изненадувања и промотивни цени на пијалаци.”

реклама

Во петок, на 4 ноември, afterwork коктел забавата на тема Мовембер, започнува во 17.00 часот и ќе трае до 20.00 часот, во екстравагантниот амбиент на Дистрикт. Пијалак на денот е Johnnie Walker Red, чија што цена промотивно ќе биде 150 денари. Како и досега на овие забави во Дистрикт, првите 50 гости кои ќе дојдат и ќе ја употребат шифрата #Friday50 на барот, ќе добијат бесплатен коктел. За музичката програма и добрата атмосфера ќе биде задолжен DJ Никифор.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијаноември 3, 2016
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијаноември 3, 2016
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијаноември 3, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.