//
Следи нѐ
To Top

Најатрактивната жена во светот има 62 години

Позната американска манекенка Кристи Бринкли во февруари наполни 62 години, но тоа воопшто не може да се погоди според нејзиниот изглед.

Кристи, која ја носи тутулата „најатрактивна жена на светот“, деновиве се појави на промиција на книгата на модниот дизајнер Томи Хилфигер и предизвика големо вниамние најавноста, пишува „Дејли Мејл“.

реклама

Како тајна на нејзиниот изглед оваа мајка на три деца од четири брака, ја истакнува генетиката, но и одредени животни одрекувања. Кристи со години е вегетаријанка.

Нејзините утра започнуваат со филџан капучино, јогурт од коза со органски капинки, боровинки, малини, папаја, чиа семки, овес и ореви. Понекогаш за појадок јаде омлет од белки со спанаќ и печурки.

Ручекот и се состои од салата од грав, а попладне пие сок од зелка, лимета, авокадо и портокали. За вечера јаде ориз со леќа, пржени пиперки, анасон и слатки компири.

Исто така, таа се труди се повеќе да се движи.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 3, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 3, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 3, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: