Следи нѐ
To Top

Најатрактивната жена во светот има 62 години

Позната американска манекенка Кристи Бринкли во февруари наполни 62 години, но тоа воопшто не може да се погоди според нејзиниот изглед.

Кристи, која ја носи тутулата „најатрактивна жена на светот“, деновиве се појави на промиција на книгата на модниот дизајнер Томи Хилфигер и предизвика големо вниамние најавноста, пишува „Дејли Мејл“.

Како тајна на нејзиниот изглед оваа мајка на три деца од четири брака, ја истакнува генетиката, но и одредени животни одрекувања. Кристи со години е вегетаријанка.

Нејзините утра започнуваат со филџан капучино, јогурт од коза со органски капинки, боровинки, малини, папаја, чиа семки, овес и ореви. Понекогаш за појадок јаде омлет од белки со спанаќ и печурки.

Ручекот и се состои од салата од грав, а попладне пие сок од зелка, лимета, авокадо и портокали. За вечера јаде ориз со леќа, пржени пиперки, анасон и слатки компири.

Исто така, таа се труди се повеќе да се движи.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Бојата на 2017 година е светлозелената!

  Секоја година, од 2000 наваму, американскиот производител на индустриски бои, Пaнтон ја избира најмодерната боја за наредната година, па така, за следната...

  Информативна Редакцијаноември 3, 2016
 • На повидок нова кралска венчавка?!

  Откако принцот Хари ги прекрши правилата на британското кралско семејство за да ја посети својата девојка Меган Маркл во Канада, се...

  Информативна Редакцијаноември 3, 2016
 • Наместо брак десетгодишен договор за врска

  Во светот денес во просек повеќе од една третина од браковите завршуваат со развод, поради што експертите ги советуваат паровите наместо...

  Информативна Редакцијаноември 3, 2016
error: Содржината е заштитена со авторски права.