Следи нѐ
To Top

Ураганот „Heidi“ ветува луда журка утре во МКЦ

Ураганот HEIDI, жената која во последната декада стигна до висока позиција, всушност лидер во презентација на најквалитетна андерграунд хаус и техно музика доаѓа во Скопје на забава која е закажана на 5-ти ноември, сабота, во МКЦ со почеток од 23 часот. 

–  “Јас доаѓам од подиумот, сакам да играм, за мене е разочарувачки кога си заминуваш од журката без добар и силен впечаток од неа, едноставно се трудам секој мој сет да заврши со нешто што ќе се памти и раскажува“ има изјавено Heidi за Independent.

реклама

Како диџеј има настапи на сите континенти, од фестивали до највлијателни клубови како „Watergate“ во Берлин, „Fabric“во Лондон, но работи и како уредник на емисијата „Residency“ на глобално популарното „BBC radio one“.

Таа го живее сонот на секој диџеј на планетата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијаноември 4, 2016
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијаноември 4, 2016
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијаноември 4, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.