Следи нѐ
To Top

СМЕЕЊЕ ДО СОЛЗИ СО ЃОША: За првпат во Македонија гостува феноменалното „Ѓоша – шоу“

За првпат во Македонија гостува еден од најдобрите српски комичари од изминатата деценија Богољуб Митиќ – Ѓоша со своето феноменално и фуриозно „Ѓоша – шоу“!

На 16 ноември во 20 часот во Домот на АРМ ќе ве смее до плачење или како што тој вели: „ЌУ ВЕ СМЕЈЕМ ДО ПЛАКАЊЕ, ТОЈ ВИ ЈЕ ОД ЃОША ОБЕЌАЊЕ!“.

реклама

Ѓоша произлегува од најпознатата српска комичарска средина, градот Власотинце на југот, од кој доаѓаат феноменалните филмски ликови Среќко Шоиќ, Боривоје Шурдиловиќ од Вруќ Ветар, Тута Бугарин, Камионџии, и многу други. Ѓоша гарантира феноменална вечер за неверојатна цена на картата од само 250 ден.

14964113_10207420480130651_895155858_o

Бројот на картите е ограничен поради спонзорите, па затоа купете си веднаш на продажните места на kupikartizase.com ширум државата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијаноември 5, 2016
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијаноември 5, 2016
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијаноември 5, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.