Следи нѐ
To Top

По целосната распродажба на влезниците најавена и втора изведба на бродвејската „Монти Пајтон Спамалот“

По целосната распродажба на билетите за премиерната изведба на МОНТИ ПАЈТОН СПАМАЛОТ и огромниот интерес на публиката, закажана е и ВТОРА ИЗВЕДБА на најпопуларниот бродвејски мјузикл во Скопје!

Во рамки на ова ексклузивно гостување на Таксират, македонската публика ќе има единствена привилегија два дена да ужива во Пајтоновскиот хумор на спектакуларен начин.

реклама

Втората изведба на хит-мјузиклот ќе се одржи на 28-ми ноември во МОБ, ден по веќе распродадената премиерна изведба. Сите оние кои претходно останаа без билет, сега имаат уште една прилика, и тоа што поскоро да го осигураат своето присуство на овој единствен музичко-сценски спектакл! Билетите за втората изведба на СПАМАЛОТ се веќе пуштени во продажба, преку продажната мрежа на МКтикетс и онлајн.

Популарниот мјузикл ексклузивно ќе биде одигран во Скопје, на 27-ми и 28-ми ноември 2016, во реновираната сала на Македонска Опера и Балет.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијаноември 7, 2016
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијаноември 7, 2016
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијаноември 7, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.