Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Облачно, топло и врнежливо со засилен јужен ветер

Актуелно

Облачно, топло и врнежливо со засилен јужен ветер

Претежно облачно време со засилен јужен ветер и со појава на врнежи не очекува денеска. Наместа врнежите, особено на запад ќе бидат повремено поројни и проследени со грмежи, по некаде во форма на невреме.

Како што соопшти УХМР, утринската температура ќе се движи од 10 до 14, а дневната од 14 до 22 степени.

Во Скопје слично време, претежно облачно со врнежи од дожд кои повремено ќе имаат пороен карактер и ќе бидат проследени со повремено засилен јужен ветер, а ќе има и услови за појава на ретки грмежи во Скопската котлина. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 19 степени.

Врнежи од дожд ќе има и во среда. Наместа локално вкупните измерени водени количества ќе надминуваат 60 л/м2. Врнежите ќе бидат повремено проследени со грмежи, засилен ветер, по некаде и во форма на невреме.

Во четврток на планините на север и на запад ќе има услови за слаби врнежи од снег.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.