//
Следи нѐ
To Top

Пит и Џоли постигнаа договор за старателство на нивните деца

Претставници на актерката Анџелина Џоли и на актерот Бред Пит соопштија дека поранешните партнери постигнале договор за старателство на нивните шест деца.

Според договорот адолесцентите остануваат под старателство на Џоли, додека Пит ќе има право на „терапевтски посети” на децата.

реклама

Двојката објави дека се разведува во септември поради ненадминливи разлики.

Актерите имаат три посвоени деца и три биолошки, на возраст меѓу 8 и 15 години.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: