//
Следи нѐ
To Top

Меси го шокираше светот со новата тетоважа

Еден од најдобрите фудбалери во светот, Аргентинецот Лионел Меси има нова тетоважа, која ги засени сите негови претходни тетоважи.

Напаѓачот на Барселона ја откри новата тетоважа, која ја прекрива целата потколеница на левата нога.

реклама

Речиси целиот дел под коленото е истетовирано во црно, освен „десетката“ како заштитен знак и рачето на синот Тиего, што му беше тетовирано од претходно.

messi-new-tattoo1

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: