fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Џенифер Анистон: Напорно работев за да ме сведат на тажна жена без деца

Сцена

Џенифер Анистон: Напорно работев за да ме сведат на тажна жена без деца

Холивудската актерка Џенифер Анистон повторно се најде во центарот на медиумското интересирање откако неодамна во интервју за „Мари Клер“ повторно се осврна на својот статус во Холивуд, но и на положбата на жената во глобала.

– Го критикуваа мојот брак, а потоа и мојот развод. Ме критикуваа кога немав никој покрај себе, го критикуваа мојот физички изглед, градите… Поради тоа морам да се прашам „зошто постојано гледаме на жените преку посебни очила кои само не поделуваат? Зошто воопшто тоа го слушаме“, изјави Анистон и заклучи:

– Работев многу напорно во животот и кариерата за да бидам сведена на тажна жена без деца.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.