//
Следи нѐ
To Top

Џенифер Анистон: Напорно работев за да ме сведат на тажна жена без деца

Холивудската актерка Џенифер Анистон повторно се најде во центарот на медиумското интересирање откако неодамна во интервју за „Мари Клер“ повторно се осврна на својот статус во Холивуд, но и на положбата на жената во глобала.

– Го критикуваа мојот брак, а потоа и мојот развод. Ме критикуваа кога немав никој покрај себе, го критикуваа мојот физички изглед, градите… Поради тоа морам да се прашам „зошто постојано гледаме на жените преку посебни очила кои само не поделуваат? Зошто воопшто тоа го слушаме“, изјави Анистон и заклучи:

реклама

– Работев многу напорно во животот и кариерата за да бидам сведена на тажна жена без деца.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: