//
Следи нѐ
To Top

Снег во Маврово и на Попова Шапка (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Врнежите од дожд кои викендов ја зафатија Македонија на планините и местата повисоки од 1400 метри преминаа во снег. 

Неколку сантиметри снег наврна низ зоните на ски центрите во Маврово и Попова Шапка, а снег има на истокот на Осоговските планини т.е Пониква и на повисоките места на југот.

реклама

Прогнозата вели дека од вечерва ќе настапи разведрување на времето, со намалување на утринските, но и дневните температури кои на повеќе места ќе се симнат под нулата.

14991217_ski-centar-mavrovo

Фотографиите се преземени од: skimacedonia.mk facebook.com/wehavesnow

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: