Следи нѐ
To Top

ГО НАЛУТИ НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ: Опра Винфри изјави дека надежта е сѐ уште жива за Хилари Клинтон

Изборот на Доналд Трамп на чело на САД и натаму е тема која ги дели луѓето на поддржувачи и лути противници на новоизбраниот американски претседател, што на своја кожа го почувстува и познатата водителка Опра Винфри.

Иако во текот на кампањата таа ја поддржуваше Хилари Клинтон, по победата на Трамп, Опра објави помирувачки твит, кој го налути „половина свет“ и многу нејзини колеги од шоубизнисот.

реклама

– Сите вие, длабоко вдишите. Има надеж, напиша познатата телевизиска под објавената фотографија од средбата Трамп со актуелниот претседател Барак Обама во Белата куќа, по што почнаа критиките.

– Опра, што ти е? Не ми се допаѓа ова, напиша актерот Патон Освалд, а Хедер Матарацо беше и поконкретен: „Опра, ти слободно вдиши и задржи го воздухот, додека ние другите доследно се бориме за живот“.

Други беа „понежни“ и ја замолија водителката да „не се обидува да го прикаже Трамп како нормален“, кога децата од малцинските заедници веќе сега во американските училишта трпат дискриминација и насилство.

Опра на Твитер инаку ја следат речиси 35 милиони луѓе, а заедно со големиот број критики, за твитот за Трамп доби и десетици илјди лајкови.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијаноември 14, 2016
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијаноември 14, 2016
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијаноември 14, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.