//
Следи нѐ
To Top

Марк Цукерберг и натаму вози „Голф“

Основачот на Фејсбук, Марк Цукенберг, чиј имот се проценува на неколку десетици милијарди долари, не промени некои од своите стари навики и покрај богатство што го поседува, наведува „Волстрит Џурнал“.

Така, Цукерберг се уште води „Фолксваген Голф“.

реклама

Еден од најбогатите луѓе денес, најчесто го вози својт црн „Голф ГТИ“ со механички менувач, кој го чинел нешто над 30.000 долари.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: