fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Марк Цукерберг и натаму вози „Голф“

Сцена

Марк Цукерберг и натаму вози „Голф“

Основачот на Фејсбук, Марк Цукенберг, чиј имот се проценува на неколку десетици милијарди долари, не промени некои од своите стари навики и покрај богатство што го поседува, наведува „Волстрит Џурнал“.

Така, Цукерберг се уште води „Фолксваген Голф“.

Еден од најбогатите луѓе денес, најчесто го вози својт црн „Голф ГТИ“ со механички менувач, кој го чинел нешто над 30.000 долари.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.