//
Следи нѐ
To Top

НА ТВИТЕР: Генијален постер на починатите во 2016 година (ФОТО)

Твитерџиката Кристи Баркер ги освои симпатиите на интернет со својот величенствен колаж со ликовите на славните личности кои од оваа година веќе не се меѓу нас.

На постерот се наоѓаат повеќе од 40 музичари, спортисти, глумци и ТВ лица кои починаа годинава, а креативната девојка инспирацијата ја добила од обвивката на „Sgt’ Peppers Lonely Hearts Club Band“ – познатиот албум на рок групата „Битлси“.

реклама

Првата верзија на постерот е креирана пред да почине пејачот Леонард Коен. Тој почина во петокот, а Бар Кер веднаш потоа објави нов колаж постер и со неговиот лик.

nintchdbpict0002817880951

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: