//
Следи нѐ
To Top

НА ТВИТЕР: Генијален постер на починатите во 2016 година (ФОТО)

Твитерџиката Кристи Баркер ги освои симпатиите на интернет со својот величенствен колаж со ликовите на славните личности кои од оваа година веќе не се меѓу нас.

На постерот се наоѓаат повеќе од 40 музичари, спортисти, глумци и ТВ лица кои починаа годинава, а креативната девојка инспирацијата ја добила од обвивката на „Sgt’ Peppers Lonely Hearts Club Band“ – познатиот албум на рок групата „Битлси“.

реклама

Првата верзија на постерот е креирана пред да почине пејачот Леонард Коен. Тој почина во петокот, а Бар Кер веднаш потоа објави нов колаж постер и со неговиот лик.

nintchdbpict0002817880951

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 14, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 14, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 14, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: