Следи нѐ
To Top

НА ТВИТЕР: Генијален постер на починатите во 2016 година (ФОТО)

Твитерџиката Кристи Баркер ги освои симпатиите на интернет со својот величенствен колаж со ликовите на славните личности кои од оваа година веќе не се меѓу нас.

На постерот се наоѓаат повеќе од 40 музичари, спортисти, глумци и ТВ лица кои починаа годинава, а креативната девојка инспирацијата ја добила од обвивката на „Sgt’ Peppers Lonely Hearts Club Band“ – познатиот албум на рок групата „Битлси“.

Првата верзија на постерот е креирана пред да почине пејачот Леонард Коен. Тој почина во петокот, а Бар Кер веднаш потоа објави нов колаж постер и со неговиот лик.

nintchdbpict0002817880951

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Бојата на 2017 година е светлозелената!

  Секоја година, од 2000 наваму, американскиот производител на индустриски бои, Пaнтон ја избира најмодерната боја за наредната година, па така, за следната...

  Информативна Редакцијаноември 14, 2016
 • На повидок нова кралска венчавка?!

  Откако принцот Хари ги прекрши правилата на британското кралско семејство за да ја посети својата девојка Меган Маркл во Канада, се...

  Информативна Редакцијаноември 14, 2016
 • Наместо брак десетгодишен договор за врска

  Во светот денес во просек повеќе од една третина од браковите завршуваат со развод, поради што експертите ги советуваат паровите наместо...

  Информативна Редакцијаноември 14, 2016
error: Содржината е заштитена со авторски права.