Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Бркотница и вооружена престрелка синоќа во Скопје – едно лице е рането

ФОТО: КУРИР

Вести

Бркотница и вооружена престрелка синоќа во Скопје – едно лице е рането

Д.Т. (45) е ранет во престрелка со огнено оружје која синоќа се случила во Скопје, на булеварот Партизански одреди.

Имено, во 00:01 часот сестра од ургентен центар „Мајка Тереза“ пријавила дека е донесено лицето Д.Т. со повреди здобиени од огнено оружје на бул. Партизански Одреди кај бензинска пумпа Макпетрол. Лицето се здобило со огнострелни повреди во пределот на стомакот, градниот кош и раката.

Ранетиот претходно со возило бил бркан од засега непознато лице кое пукало по него.

Целта на нападот засега е нејасна, а од МВР повеќе детали за оваа пресметка најавуваат за денеска.

Неофицијално, Д.Т. е дел од обезбедувањето на СДСМ.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.