//
Следи нѐ
To Top

Најпопуларни имиња на новороденчињата во 2016-та

Како што при крајот на секоја година се прават топ-листи на најпопулани личности, песни, филмови, облека, фризури и на што се не друго, така и американскиот портал „Нејмбери“ објави топ 10 листи на машки и женски имиња, кои најчесто ги добивале новороденчињата во 2016 година.

Според „Нејмбери“, најчестите 10 имиња наменети за припадничките на понежниот пол годинава биле:

реклама

1. Oливија

2. Aмeлија

3. Шарлот

4. Aвa

5. Ислa

6. Aрaбeлa

7. Aурорa

8. Aделајн

9. Изабела

10. Mиa

Десетте најчести машки имиња за 2016, пак, се:

1. Eзрa

2. Aшер

3. Aтикус

4. Дeклeн

5. Oливер

6. Mајло

7. Силас

8. Леви

9. Вајат

10. Хенри

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 15, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 15, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 15, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: