fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево со утрински температури под нулата

Вести

Сончево со утрински температури под нулата

Времето денеска ќе биде студено, но облачноста постепено ќе се намалува, особено попладне и ќе преовладува  сончево време со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Највисоката температура ќе се движи во интервалот од 4 до 10 степени.

Утринската температура се движеше од -8 во Маврово, -6 Берово и Крушево, -5 Лазарополе, -4 Ѓуриште и Тополчани, -2 Штип, Д. Капија, Крива Паланка и Пожаране, -1 Виница, Прилеп, Струмица и Дебар, 0 Претор, Битола, Скопје и Куманово, 1 Тетово и Охрид, 3 Дојран и 4 Гевгелија.

Утрово во поголемиот дел од земјава преовладува претежно облачно и студено време, а во источните делови сончево со умерена облачност. Дува слаб ветер претежно од северен правец.

Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб северен ветер. Највисоката температура ќе достигне до 6 степени.

Во наредните денови  ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со пораст на дневната температура. Утрата  ќе бидат студени, и температурата на повеќе места ќе биде под нулата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.