fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дводневна конференција „Microsoft Визија: Reloaded“

Наука

Дводневна конференција „Microsoft Визија: Reloaded“

Над 300 бизнис лидери и ИТ професионалци денеска и утре во Скопје ќе учествуваат на конференцијата „Microsoft Визија: Reloaded“ што ја организира Мајкрософт Македонија.

Конференцијата, како што е најавено, ќе ја отвори Мајкл Когелер, генералниот директор на Multicountry регионот во Мајкрософт, кој опфаќа 15 земји од Централна и Источна Европа. Меѓу главните говорници на конференцијата ќе бидат и Петар Иванов, генерален директор на Мајкрософт за Македонија, Бугарија и Косово, Љупчо Георгиев, директор на Мајкрософт Македонија и Косово, како и американскиот амбасадор Џес Бејли.

Мајкрософт Македонија во соработка со Цертиадриа ќе обзебеди и бесплатни ваучери за 30 кандидати вработени во јавната администрација да можат на самото место да го полагаат испитот Microsoft Office Specialist.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Наука

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.