//
Следи нѐ
To Top

Почувствуван земјотрес во југоисточна Македонија

Земјотрес со интензитет од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван денеска во  10 часот и 15 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје. 

Епицентарот на земјотресот бил во соседна Грција со магнитуда од 4.1 степени според Рихтеровата скала.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: