fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почувствуван земјотрес во југоисточна Македонија

Вести

Почувствуван земјотрес во југоисточна Македонија

Земјотрес со интензитет од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван денеска во  10 часот и 15 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје. 

Епицентарот на земјотресот бил во соседна Грција со магнитуда од 4.1 степени според Рихтеровата скала.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.