fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО СКОПЈЕ: Млада девојка го загуби животот во судар со автобус на ЈСП

Вести

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО СКОПЈЕ: Млада девојка го загуби животот во судар со автобус на ЈСП

Млада девојка на возраст од околу 25 години попладнево го загуби животот во тешка сообраќајка несреќа која се случила во скопската населба Гоце Делчев.

Според информациите објавени низ медиумите, во несреќата учествувале автобус на ЈСП и автомобил „Пежо“ кој го управувал сега починатата девојка.

По тешката сообраќајка девојката била пренесена во Ургентниот центар каде им подлегнала на повредите. Од полицијата ја потврдуваат сообраќајната несреќа, но повеќе детали ќе бидат познати подоцна.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.