Поврзи се со нас

Популарно.мк

Менаџерот на Леонард Коен откри: Познатиот пејач починал во сон

Сцена

Менаџерот на Леонард Коен откри: Познатиот пејач починал во сон

Менаџерот на Леонард Коен, Роберт Кори откри дека познатиот музичар починал во сон, ноќта на 7 ноември. 

Коен почина во својот дом во Лос Анџелес, а како што стои во соопштението објавено на Би-Би-Си, неговата смрт била „ненадејна, неочекувана и мирна“.

Јавноста за смртта на пејачот дозна три дена подоцна, на 10 ноември, по неговиот погреб.

На погребот присуствувале само членови на семејството и неговите најблиски пријатели, а неговиот син Адам изјави дека така е исполнета последна желба на татко му – да почива крај неговите родители.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.