fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Два силни земјотреса почувствувани изминатата ноќ во југоисточна Македонија

Актуелно

Два силни земјотреса почувствувани изминатата ноќ во југоисточна Македонија

Земјотреси со магнитуда од 5.1 и 3 степени според Рихтеровата скала со епицентар во Грција, беа почувствувани рано изутрината во  јужните делови на Република Македонија.

Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека интензитетот на земјотресот на територијата на Македонија бил меѓу три и пет степени според Европската макросеизмичка скала.

Ова е втор земјотрес во изминатите 12 часа со епицентар во Грција кој е почувствуван во југоисточна Македонија. Првиот беше регистриран ноќеска во 00 часот и 12 минути со магнитуда од 5,1 степен според Рихтер, а беше почувствуван во Гевгелија, Богданци и Струмица со интензитет од четири до пет степени според Европската макросеизмичка скала.

546593-local1

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.