fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПРОМОЦИЈА НА „ТВОЈ СУМ“: Погледнете го новиот спот на Либеро бенд (ВИДЕО)

МК Сцена

ПРОМОЦИЈА НА „ТВОЈ СУМ“: Погледнете го новиот спот на Либеро бенд (ВИДЕО)

Момците од Либеро бенд имаат нова песна и спот. Вчера се случи македонската промоција на двете верзии, македонската „Твој сум“ и српската „Твој сам“.

Македонската верзија денеска ќе биде прикачена на „ју-туб“, а во меѓувреме српската руши рекорди на гледаност, односно за само 12 часа, спотот е виден скоро 30.000 пати.

Песната е дело на Александар Цветковиќ, фронтменот на популарниот „Тропико“ бенд, кој ја направи музиката, најбараниот текстописец во Србија, Драган Брајовиќ – Браја, аранжанот е дело на нашиот и докажан, Валентино Скендеровски, а текстот за македонската верзија на Елвир Мекиќ.

Наскоро ќе ви понудиме и галерија со фотографии од промоцијата, а сега промотивно уживајте во новиот спот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.