//
Следи нѐ
To Top

ПРОМОЦИЈА НА „ТВОЈ СУМ“: Погледнете го новиот спот на Либеро бенд (ВИДЕО)

Момците од Либеро бенд имаат нова песна и спот. Вчера се случи македонската промоција на двете верзии, македонската „Твој сум“ и српската „Твој сам“.

Македонската верзија денеска ќе биде прикачена на „ју-туб“, а во меѓувреме српската руши рекорди на гледаност, односно за само 12 часа, спотот е виден скоро 30.000 пати.

реклама

Песната е дело на Александар Цветковиќ, фронтменот на популарниот „Тропико“ бенд, кој ја направи музиката, најбараниот текстописец во Србија, Драган Брајовиќ – Браја, аранжанот е дело на нашиот и докажан, Валентино Скендеровски, а текстот за македонската верзија на Елвир Мекиќ.

Наскоро ќе ви понудиме и галерија со фотографии од промоцијата, а сега промотивно уживајте во новиот спот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: