Следи нѐ
To Top

Серена Вилијамс воодушевува со своите облини

Американската тенисерка Серена Вилијамс својот разновиден талент го потврдила откако неодамна на концерт и се придружила на пејачката Бијонсе, но сега одлучила да проба и како манекенка.

Имено, Серена е избрана да биде заштитно лице на еден престижен бренд за спортски градници, а колку е горда на својот нов ангажман, тенисерката открила на социјалните мрежи.

реклама

Фотографијата, која таа ја објавила на Инстаграм, е дел од рекламната кампања на брендот, а на неа се гледа како Серена, во балетски став, позира пред објективот.

Најдобрата тенисерка на светот, очевидно не ја оптоваруваат доминантните стандарди кога е во прашање женската убавина, туку успева да покаже дека убавината е во различностите.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијаноември 19, 2016
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијаноември 19, 2016
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијаноември 19, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.