Следи нѐ
To Top

Емилија Кларк во новиот филм „Војна на ѕвездите“

Емилија Кларк, ѕвездата на „Игра на троновите“ позната по улогата мајка на змејовите, ќе игра во новиот филм „Војна на ѕвездите“.

Се уште не е познато која улога и е доделена на Кларк.

реклама

Филмот е за времето пред оригиналните „Војна на ѕвездите“ односно за младоста на Хан Соло и запознавањето со Чуи.

Премиерата на филмот се очекува во 2018 година.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијаноември 20, 2016
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијаноември 20, 2016
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијаноември 20, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.