Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Манекенките заработуваат 75 отсто повеќе од машките колеги

Занимливости

Манекенките заработуваат 75 отсто повеќе од машките колеги

Само во една професија жените заработуваат повеќе од мажите, а тоа се манекенките.

Најплатена манекенка во светот е Бразилката Жизел Бундшен со 30,5 милиони долари годишна заработка.

Најплатен машки модел во светот е Шин Опрај, кој годишно заработува 1,5 милиони долари.

По Жизел, најплатена манекенка е Адријана Лима (20 милиони), а на трето место се Карли Клос и Кендал Џенер (10 милиони). Потоа следат Гиги Хадид и Роси Хантингтон Вајтли.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.