//
Следи нѐ
To Top

МЕЛ СИ: Девојките од „Спајс грлс“ ме малтретираа и злоставуваа!

Мелани Чизхолм, позната како Мел Си од некогаш популарната група „Спајс грлс“, проговори за злоставувањето кое го издржувала како членка на бендот.

Девојките од таа мега популарна група постојано ја малтретирале додека Мел Си била една од нив.

реклама

Токму на својот нов музички албум, „Version Of Me”, пејачката се занимава со таа тематика, бидејќи, како што вели, „тоа е албум за злоставувањето“.

– За тоа како се наоѓав во ситуација како млада, каде се чувствував малтретирана, и како тоа влијаеше врз мене и ме обликуваше на некој начин, истакна Чизхолм.

Поранешната членка на „Спајс грлс“ нагласи дека „за жал злоставувањето навистина може да биде штетно за луѓето. Можеш да станеш посилен и да го преболиш, но и понатаму тоа останува некаде во позадина и те поткопува“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: