Поврзи се со нас

Популарно.мк

Сончево, со мала локална облачност

Вести

Сончево, со мала локална облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево и претежно тивко, со мала локална облачност. По одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, особено претпладне.

Температурата ќе се движи од 13 до 18 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и претежно тивко, со мала локална облачност.

Температурата ќе достигне до 13 степени.

Продолжува периодот на сончево и релативно топло време со мала до умерена локална облачност. По одделни котлини ќе има појава на слаба магла и ниска облачност, особено во ноќните и претпладневните часови.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.