//
Следи нѐ
To Top

ЛУКСУЗ И БОГАТСТВО: Погледнете го домот на Доналд Трамп (ФОТОГАЛЕРИЈА)

На Петатта авенија во Њујорк, на само неколку блокови од Централ Парк, се наоѓа познатата кула на Трамп, која новоизбраниот американски претседател ја изгради во 1983 година. 

Во неа се сместени канцелариите на Трамп како и раскошен пентхаус кој претставува негов примарен дом. Се протега на последните три ката од кулата и се проценува дека вреди 100 милиони долари.

реклама

133445473

Дизајниран е со цел да потсетува на Версајскиот дворец, па затоа изобилува со злато и дијаманти.

133445472

Во дневната соба владее совршена симетрија – мермерни ѕидови, прекрасни орнаменти во златна боја, кристални лустери, коринтски столбови, како и луксузен мебел во стилот на Луј Четиринаесети.

133445470

Големите прозорци нудат спектакуларен поглед од 66. кат на кулата кон Централ Парк и соседниот Њу Џерси.

133445469

Раскошниот ентерирер на пентхаусот на Трамп го креирал реномираниот дизајнер Анџело Донгхиа.

133445468

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: