//
Следи нѐ
To Top

ЛУКСУЗ И БОГАТСТВО: Погледнете го домот на Доналд Трамп (ФОТОГАЛЕРИЈА)

На Петатта авенија во Њујорк, на само неколку блокови од Централ Парк, се наоѓа познатата кула на Трамп, која новоизбраниот американски претседател ја изгради во 1983 година. 

Во неа се сместени канцелариите на Трамп како и раскошен пентхаус кој претставува негов примарен дом. Се протега на последните три ката од кулата и се проценува дека вреди 100 милиони долари.

реклама

133445473

Дизајниран е со цел да потсетува на Версајскиот дворец, па затоа изобилува со злато и дијаманти.

133445472

Во дневната соба владее совршена симетрија – мермерни ѕидови, прекрасни орнаменти во златна боја, кристални лустери, коринтски столбови, како и луксузен мебел во стилот на Луј Четиринаесети.

133445470

Големите прозорци нудат спектакуларен поглед од 66. кат на кулата кон Централ Парк и соседниот Њу Џерси.

133445469

Раскошниот ентерирер на пентхаусот на Трамп го креирал реномираниот дизајнер Анџело Донгхиа.

133445468

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 21, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 21, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 21, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: