Следи нѐ
To Top

ЗА КРАЈ НА АВАЛОНСКАТА КОНЦЕРТНА ГОДИНА: Бајага, Прљаво Казалиште и Ареа во Скопје

Авалон Продукција реши да ја затвори историската 2016 година со својот последен проект All You Need Is Love.

По многу светски имиња и концерти во Скопје, оваа година за прв пат, на едно место, ќе се собери најдоброто во областа на поп рок музиката во последните 20 години и тоа ни помалку ни повеќе, со три целовечерни концерти на едно место – Бајага и Инструктори, Прљаво Казалиште и Ареа – имиња кои го претставуваат најдоброто во својата област, во земјите од кои доаѓаат.

реклама

Сите три бенда ќе настапат со целовечерни концерти од по 90 минути. Авалон се потрудија оваа вечер да има специјално отворање во вид на најдоброто од Екатерина Велика, со проектот Deca iz vode/EKV Tribute band project.

15179073_1441746695853353_7412112245604835800_n

Манифестацијата ќе трае минимум 6 часа и ќе биде едно комплетно бегање од реалноста за сите нас, на 3-ти декември 2016 година во Вип Арена. Токму тој датум, ќе биде идеална вечер да се соберат сите генерации на едно место, за да го видат и да го слушнат најдоброто од регионот.

Влезниците за овој концертен спектакл се во продажба на сите продажни места на КупиКартиЗаСе и онлајн по следниве цени и категории:

 • 600 денари – ПАРТЕР
 • 800 денари – ФАН ПИТ (само 1000 билети во продажба)
 • 700 денари – SILVER SEATS
 • 800 денари – GOLDEN SEATS
 • 990 денари – ВИП

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијаноември 22, 2016
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијаноември 22, 2016
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијаноември 22, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.