//
Следи нѐ
To Top

ПО „ЛУДАТА“ НОЌ: Спреј кој ги отстранува трагите од мамурлак

„Ту фејсд“ е американска компанија која има свои експозитури ширум светот, нивниот најнов производ наскоро треба да се најде во продажба. Станува збор за спреј кој отстранува траги на мамурлак „Хенговер 3 во 1“.

Коосновачот на компанијата и креативен директор Џерод Бландино објави фотографија од спрејот на Инстаграм.

реклама

Спрејот ќе биде дополнување на кремата наменета за после конзумирање алкохол, која ја освежува дехидрираната кожа, давајќи и свеж и здрав изглед.

И кремата и спрејот содржат кокосово вода и други пробиотички состојки кои дејствуваат заедно и на кожата и даваат сјај и еластичност и помагаат во хидратацијата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 22, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 22, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 22, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: