Поврзи се со нас

Популарно.мк

Фејсбук ја празни батеријата од мобилниот телефон

Мобилни

Фејсбук ја празни батеријата од мобилниот телефон

Текс ворлд зон направи истражување кое покажа дека Фејсбук апликацијата е главниот виновник за брзото празнење на батеријата на мобилниот телефон.

Истражувањето покажа дека по бришењето на Фејсбук апликацијата, векот на трењето на батеријата драстично се продолжува, а се подобруваат и перформансите на уредот, кој работи подобро и побрзо.

Исто така, ако се инсталира апликацијата Врапер и преку нејзе користите Фејсбук векот на траење на батеријата на вашиот мобилен телефон ќе се продолжи за 20 отсто, што е навистина голема разлика.

Причина што Фејсбукот троши големо количество „сок“ од вашата батерија е поради тоа што апликацијата секогаш работи во позадина и на тој начин секогаш од батеријата зема енергија. Слично е и со Воц ап.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.