fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Четири сообраќајки во Скопје, две лица со телесни повреди

Вести

Четири сообраќајки во Скопје, две лица со телесни повреди

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно четири сообраќајни несреќи, во кои две лица се здобиле со полесни телесни повреди, а четири со полесни повреди.

Како што информираа за МИА од СВР – Скопје, во текот на изминатиот ден по спроведените контроли над учесниците во сообраќајот од страна на сообраќајната полиција, откриени и санкционирани се поголем број прекршоци.

Санкционирани се повеќе возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, двајца возачи поминале на црвено светло на семафор, двајца возачи не отстапиле првенство на минување на пешаците на обележан пешачки, а 10 возачи ги управувале своите возила без возачка дозвола односно нерегистрирани. Затекнати се 38 непрописно паркирани возила.

Во рамките на проектот „Да ги заштитиме децата во сообраќајот “ денеска Одделението за превенција при СВР Скопје ќе реализира едукативни работилници во ООУ„ Гоце Делчев“ со учениците од второ одделение кое се наоѓа на подрачјето на општина Центар.

Во  делот на превентивните активности ќе се одржи едукативна работилница во автобус на ЈСП со учениците од  III одделение од  О.У„ Круме Кепески општина Кисела Вода.

Со почеток во 17:45 мин во спортскиот центар „Јане Сандански“ во рамките  на СЕХА лигата ќе се одигра ракометен натпревар помеѓу РК Вардар  и РК Мералург. Со цел непречено и безбедно одвивање на сообраќајот, од сообраќајната полиција ќе бидат превземени соодветни мерки за сообраќајно обезбедување, а во зависност од моменталните состојби можно е пренасочување на сообраќајот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.