//
Следи нѐ
To Top

ВОНРЕДНО: Дојава за бомба ги откажа летовите на скопскиот аеродром „Александар Велики“

Вечерва авион на Туркиш ерлајнс кој требало да лета кон Истанбул бил спречен да полета од скопскиот аеродром „Александар Велики“ поради дојава за бомба.

Ова како вондредна вест ја пренесе телевизијата Нова од каде потврдуваат за точноста на информацијата.

реклама

Инаку, на официјалната веб – страница на аеродромот Александар Велики се известуваат патниците дека сите летови се пренасочени, некои ќе се реализираат од Охрид, а некои се целосно откажани.

aerodrom_-_021

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: