//
Следи нѐ
To Top

Град во Албанија го прогласи Трамп за почесен граѓанин

Албанскиот град Камза, познат по тоа што улиците се именувани по светски познати личности, го прогласи новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп за почесен жител на градот.

Управата на градот едногласно ја донесе ваквата одлука, истакнувајќи дека Трамп е „револуционерен модел на новиот демократски поредок, економски експерт, надворешно-политички посредник, вешт, речит и лидер на модерното време”.

реклама

Во декларација уште се посочува и дека „Трамп е најдобрата алтернатива за сите Американци, кои со право се чувствуваат разочарани од политичката елита“.

Власта во градот Камза, што се наоѓа близу Тирана, ја фаворизилата опозициската конзервативна Демократска партија.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаноември 24, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаноември 24, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаноември 24, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: